Nawodnienie organizmu

VO2 max, to wskaźnik, który pokazuje, jak dużo tlenu jesteś w stanie dostarczyć mięśniom podczas minuty wytężonej pracy. ODWODNIENIE , nawet lekkie może spowodować, że Twój wskaźnik maksymalnego pułapu tlenowego, spadnie nawet do 11 % . Odwodnienie zaburza również PRACĘ STAWÓW – chrząstka, która je pokrywa, składa się w 80% z wody. Kiedy nie ma wystarczająco dużo wody, chrząstka traci elastyczność i dochodzi do tarcia pomiędzy powierzchniami stawowymi, a po pewnym czasie pojawiają się zwyrodnienia. ILU SPORTOWCOM TRZESZCZĄ KOLANA PRZY ZGINANIU ?? MOŻLIWE, ŻE TO JEDEN Z OBJAWÓW ZWYRODNIENIA W TYM STAWIE! Kolejną konsekwencją odwodnienia jest SKLEJANIE POWIĘZI. To błona, która mówiąc w dużym skrócie składa nasze mięśnie i kości w funkcjonującą całość…Kiedy nie może swobodnie się przesuwać , dochodzi do ograniczeń zakresu ruchu w Twoim ciele, bólu, oraz kontuzji.

WODA to ŻYCIE, dzięki niej, układ krwionośny i limfatyczny, mogą swobodnie transportować przeciwciała, białka, składniki pokarmowe, hormony i wszechpotężny tlen.

By nawadnianie było efektywne, dodaj odrobiny dobrej soli (nie kuchennej, ale takiej,która zawiera dużo minerałów – himalajska/kłodawska) do butelki. Sprawi to, że woda rzeczywiście będzie przyswajana, a nie tylko wlewana i wydalana 

Szczególnie pamiętaj o nawadnianiu przed, w trakcie i po treningu